VAJA NA RIBSTOLU

Ta vaja je ena najboljših stvari, ki jih lahko naredite za svoj hrbet

Investicija v ribstol, ki je cenovno dostopen, se vam bo obrestovala z manj bolečinami v hrbtu in ramenih. Vajo lahko izvajate tudi na prostem ali v telovadnicah.
Fotografija: Enostavna vaja, ki jo je težko izvesti. FOTO: Getty Images
Odpri galerijo
Enostavna vaja, ki jo je težko izvesti. FOTO: Getty Images

Visenje na ribstolu je znano tudi kot dead hang delight. To je priljubljen izraz za opis te vaje, ki poudarja njeno preprostost in hkrati izziv. Ta vaja ima številne zdravstvene koristi.

image_alt
Jutranje ptice ali nočne sove: katera navada je bolj zdrava?

Vaja je namenjena predvsem krepitvi, raztezanju in izboljšanju funkcionalnosti zgornjega dela telesa. 

Torej, za začetek se poskusite samo obesiti na ribstolu. S hrbtom obrnjeni proti letveniku, primite se za prečko, ki je višje od vas in se poskusite, enostavno spustiti, obesiti. Težko bo. Presenečeni boste, ko boste ugotovili, da svoje teže ne morete držati niti sekunde.

Krepitev stiska dlani

Držanje lastne teže v visečem položaju zahteva veliko moč v rokah in podlahteh. Redno izvajanje vaje lahko pomembno izboljša moč stiska, kar koristi pri številnih drugih vajah in aktivnostih.

Izboljšanje gibljivosti ramen

Visenje na drogu omogoča naravno raztezanje ramen in celotnega zgornjega dela telesa.

To je še posebej koristno za ljudi, ki imajo zategnjena ramena ali splošne težave z rameni, saj pomaga izboljšati gibljivost in zmanjšati tveganje za poškodbe.

Raztezanje hrbtenice in olajšanje bolečin v hrbtu

Gravitacija deluje tako, da med visenjem razteza hrbtenico, kar pomaga zmanjšati pritisk na vretenca in diske v hrbtenici. To je še posebej koristno za ljudi, ki čutijo nelagodje ali bolečine v spodnjem delu hrbta.

Izboljšanje drže

Redno visenje pomaga pri izboljšanju drže, saj krepitev mišic hrbta in ramen ter raztezanje hrbtenice prispevata k pravilnejšemu držanju.

Krepitev mišične vzdržljivosti

Držanje telesa v visečem položaju zahteva vzdržljivost mišic, predvsem v rokah, ramenih in trupu.

Če želite napredovati pri tej vaji, začnite z držanjem, kolikor zmorete, in ciljajte na približno 20-25 sekund, če ste začetnik. Z napredovanjem podaljšujte trajanje.

Počivajte med serijami približno 1-2 minuti. Začnite s 3-5 serijami in z napredkom povečajte število serij ali dolžino trajanja vsake serije.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije