Hrvaški biseri z napako
Hrvaško morje je za Slovence poletni raj, bi lahko sklepali iz dejstva, kako množično hitimo čez mejo. Tamkajšnje otoke in obmorska mesta radi opevajo tudi svetovni zvezdniki. A mnoge obisk tudi pošteno razočara, če sodimo po tem, kar pišejo po forumih, popotniških blogih in turističnih portalih. Hrvaški popotniški portal punkufer.hr je na podlagi teh spletnih ocenjevalcev sestavil nelaskavi seznam deseterice hrvaških mest, iz katerih se turisti iz teh in onih razlogov ne vračajo zadovoljni, temveč z grenkim priokusom.
Split navdušuje s svojo arhitekturo, a žal v njej zaradi strašanske množičnosti ne morejo uživati, še dodaten minus je menda negostoljubnost domačinov. Podobno je zaradi prevelike gneče tarča kritik tudi Dubrovnik, ob Hvar pa se najpogosteje obregnejo zaradi precej navitih cen hrane, pijače in apartmajev. Opatija je za nekatere okuse predraga, ob tem, da gosta pričakajo betonske plaže. Ploče, menda mesto brez duše, so si črno piko pridobile zaradi visokih sivih blokov, ki so bili zgrajeni le za množični turizem. Reko so označili kot dolgočasno, Zagreb pa kot tranzitno mesto, katerega edini plus je avtocesta, ki pripelje do morja. Makarska bi lahko prepričala z lepimi plažami, a kaj ko imaš od teh le malo ali skoraj nič zaradi hord turistov, ki jih spreminjajo v poligon za preskakovanje brisač. Otok Vir si je na forumih prislužil slabe ocene zaradi neprivlačnih novogradenj in premalo sence. V tej deseterici pa se je znašlo še mesto Susak, z eno izmed razlag, da tamkajšnje morje ne osveži.
Zapostavljeni vegetarijanci
Hrvaška je tudi na črni listi vegetarijancev. V restavracijah naj bi pogosto dobili občutek, da tam niso dobrodošli, poleg tega na meniju zase ne najdejo česa bolj zanimivega od »dolgočasne zelenjave na žaru«.