Po novem porazu navijači nad NZS: Zahovića imate pa čas je****

Nogometna era selektorja Tomaža Kavčiča se slabše ne bi mogla začeti.
Fotografija: Katastrofalen začetek našega selektorja. FOTO: Reuters
Katastrofalen začetek našega selektorja. FOTO: Reuters

LJUBLJANA – Slovenska vrsta je po slabi predstavi v Celovcu, ko je proti Avstriji izgubila z 0 : 3, tokrat pokleknila tudi pred realno precej slabšo ekipo, kot je Avstrija, Belorusijo, ki je šele 93. reprezentanca na lestvici mednarodne nogometne zveze. Ta je s po enim zadetkom v vsakem polčasu še poslabšala začetek ere selektorja Tomaža Kavčiča. Njegovi izbranci so sicer tokrat večinoma imeli pobudo, a so znova preveč poredko ogrožali tekmečevega vratarja.

»Zanesljivo je današnja tekma veliko razočaranje. Želeli smo jo dobiti in tudi šli smo vanjo tako. Prvih 35, 40 minut smo odigrali solidno. Potem je bilo tudi veliko menjav. Imamo veliko stvari, ki jih bo treba popraviti. Najprej je potrebna večja želja po zmagi. Potem preslabo napadamo s 16 metrov, v končnici moramo imeti več igralcev. Nazadnje pa se nam dogaja to, da iz vsake priložnosti, ki jo ima nasprotnik, dobimo gol. Glede tega se moramo res popraviti. Morali bomo več delati pri igri sami, igralci pa bodo morali biti bolj sproščeni in mirni. To je moja naloga,« je po tekmi dejal slovenski selektor.

Z žaljivkami nad NZS

Še bolj ogorčeni pa so bili navijači, ki so se najbolj razpisali na uradni strani NZS.

»Da vas ni sram mafija žabarska, ki vodi nogomet v Sloveniji, upam da dobite vsi po vrsti v soboto po p... !!!Tu pa mate Zahoviča cajt j** namesto da bi gledali na reprezentanco, sramota!«

»Pa ne se hodit zajebavat, sram vas bilo, Kavčič odstopi, sej nisi pravzaprav nič kriv, pa naj reprezentanco vodijo drugi. Sramota!«

»Spoštovani NZS... ce pa to ni alarm za vas da naredite konkretne spremembe ne samo spremembo trenerja, ki ne ve kaj dela... 5 0 od aut in blr.. Delajte analiz koliko hočete se naprej pa upam da pridete po končanih analizah do zaključka da ste nesposobni... pozdrav g. Kavčiču od kavč navijača.«

»Škoda mi je Cesarja, ker je kot ne noč za pozabit. Plus tega da to sploh ni bila njegova odločitev, če more kdo zapustit repko je to selektor in ne Cesar ... Džabe vse skup in ta repka!«

Zadnjih pet minut

S te tekme nam bo v spominu ostalo le zadnjih pet reprezentančnih minut, ki jih je na svoji 101. tekmi odigral Boštjan Cesar. Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović je Cesarju pred tekmo podaril uokvirjen dres s številko pet, ki jo je nosil, in podpisi.