Tudi prometna nesreča kriva za slab Gastein
V soboto domači deskarski vrh s tekmo za svetovni pokal na Rogli. Gloria Kotnik udeležena v trku, na srečo jo je odnesla brez poškodb.
Odpri galerijo
Napad na Solnograškem ni uspel, zato je pričakovati ofenzivo na domačih tleh. Še posebno zaradi dejstva, da četverica slovenskih mušketirjev v tej sezoni še ni bila na zmagovalnem odru v svetovnem pokalu, kar je za kakovostni arsenal, kot ga premore dežela na sončni strani Alp, res temačno. Slovenski deskarji so bili v Bad Gasteinu res bad (po angleško slabi), na Rogli ne sme biti opravičil. Edini snowboarder, ki se je v slabem Gasteinu v paralelnem slalomu prebil v izločilne boje, je bil svetovni podprvak v paralelnem veleslalomu Tim Mastnak, a je obstal že na stopnici osmine finala. Koliko soli na rane so dobili slovenski tekmovalci in tekmovalka, pove dejstvo, da je Rok Marguč zasedel 26. mesto, Žan Košir se ni uvrstil niti v drugo kvalifikacijsko vožnjo, Gloria Kotnik, progo, zelo zaprto, je sicer zakoličil trener kitajske reprezentance, njen oče Peter, pa na drugi kvalifikacijski trasi ni nastopila. »S tekmo in rezultatom sem lahko zadovoljen, saj doslej v Bad Gasteinu nikoli nisem bil pretirano uspešen. Tu sem nastopil že na enajstih slalomskih tekmah, tokrat pa sem bil šele drugič v finalu,« je ocenil Mastnak. Slovenija je včeraj odpovedala nastop na ekipni tekmi tudi zato, ker Kotnikova telesno ni (bila) nared za optimalno dričanje navzdol. Velenjčanka je bila namreč na poti na prejšnje prizorišče svetovnega pokala v Scuolu udeležena v prometni nesreči, na srečo jo je odnesla brez poškodb. V soboto je v Švici na krilih adrenalina še lahko nastopila in prideskala na deveto mesto, nato pa se je njeno počutje poslabšalo. »Gloria se je v Bad Gasteinu poskušala osredotočiti na tekmo, maksimalno se je trudila, a ni šlo. Nedavna neprijetna izkušnja je, kar je povsem normalno, pač pustila posledice. Za nastop na preizkušnji svetovnega pokala mora biti tekmovalka stoodstotno osredotočena na deskanje, Gloria pa tokrat ni bila. Smiselno je, da se dobro spočije, regenerira in si po šoku povrne moč, saj bo le tako na Rogli in naslednjih tekmah znova lahko napadala visoka mesta,« je navrgel glavni trener Izidor Šušteršič.
V boj za vrh
Torej, deskarska karavana se seli na Roglo, v soboto bo tam tekma v paralelnem veleslalomu. »Minuli teden smo končali izdelavo umetnega snega. Delegat Mednarodne smučarske zveze je v nedeljo po pregledu proge Jasa in načrta priprav prižgal zeleno luč za tekmovanje, v ponedeljek pa smo opravili še zadnja dela na progi,« pravi vodja tekmovanja Sašo Šušteršič. »Domača tekma je vedno velik izziv. Pred jutrišnjim prihodom na Roglo bomo opravili še zaključni trening na avstrijskem smučišču Simonhöhe, nato gremo v boj za vrh,« je še sporočil trener Šušteršič. »Naša prednost je, da smo januarja štiri dni lahko trenirali tudi na domači Rogli. Domačega vrhunca se seveda veselim, ne bi pa ničesar napovedoval,« meni Rok Marguč, ki ima edine stopničke z Rogle prav za lansko tretje mesto. Od Slovencev je bil doma najuspešnejši Žan Košir, dvakrat je bil drugi (2013, 2014), leta 2015 pa je pristal na tretjem mestu. Tim Mastnak je bil najvišje leta 2014, izgubil je mali finale za končno četrto mesto. »Veselimo se domače preizkušnje. Kakovostni trening se mora udejanjiti na Rogli,« pravi.Predstavitvene informacije
Komentarji:
20:47
Gospodarstvo razpada, ljudje jezni, cene bodo le rasle! To je scenarij za veliko evropsko državo
20:28
Morilec direktorja zavarovalnice soočen z obtožbami umora in terorizma, javnost na njegovi strani
19:52
Najbolj nevarno potovanje na svetu! Meja med kontinenti, ki jo premagajo le najpogumnejši (VIDEO)
19:08
Burna noč v v okolici Novega mesta: v varnostnika vrgel kozarec, ta uporabil plinski razpršilec