NBA

Dončić izključen, Dallas blizu končnice (VIDEO)

Telički kljub izključitvi slovenskega zvezdnika NBA na začetku tretje četrtine niso imeli pretiranih težav s Clevelandom.
Fotografija: FOTO: Kevin Jairaj, Usa Today Sports

Košarkarji ekipe Dallas Mavericks, za katere igra tudi slovenski zvezdnik Luka Dončić, so dosegli 40. zmago v sezoni severnoameriške lige NBA. Premagali so moštvo Cleveland Cavaliers v gosteh s 124 : 97 in so vse bliže neposredni uvrstitvi v končnico. Telički kljub Dončićevi izključitvi na začetku tretje četrtine niso imeli pretiranih težav s Clevelandom.

Dončić je v 21:37 minute na parketu dosegel 15 točk in dodal po pet podaj ter skokov in vknjižil dve ukradeni žogi, preden je bil izključen zaradi namernega udarca v boju za položaj na parketu s Collinom Sextonom.

Mavericksi imajo po 40. zmagi v sezoni ob 28 porazih na petem mestu zmago prednosti pred Portlandom in dve naskoka pred ekipo Los Angeles Lakers v boju za peto in šesto mesto, ki vodita neposredno v končnico.