EURO 2024

Finale pred finalom: Španci potolkli Nemce po podaljšku z 2:1 (FOTO)

Nogometaši Španije so prvi polfinalisti Evropskega prvenstva.
Fotografija: FOTO: Fabrice Coffrini Afp

Reprezentanca Španije je prvi polfinalist evropskega prvenstva v Nemčiji. V prvem četrtfinalu v Stuttgartu je Španija po podaljšku z 2:1 (0:0, 1:1) premagala gostiteljico Nemčijo.

Tekmo med Španijo in Nemčijo mnogi označujejo kot finale pred finalom

Četrtfinalne boje na EP sta začela gostiteljica Nemčija in Španija. Njun obračun so številni ljubitelji nogometa označili kot finale pred finalom. Ekipi imata po tri naslove evropskih prvakov in sta v tem pogledu najuspešnejši, a bo v lovu na morebitno četrto lovoriko ostala le še Španija.

image_alt
Objavljene trenerske plače, presenetljivo, koliko zasluži Kek

Nemčija je v osmini finala izločila slovenskega nasprotnika v skupini Dansko z 2:0, Španci so bili zanesljivo s 4:1 boljši do Gruzije.

Za Španijo je danes prvi zadel Dani Olmo (51.), izenačil je Florian Wirtz v 89. minuti, v podaljšku pa je v 119. minuti zmago Španiji zagotovil Mikel Merino.

Tekmec Španije v polfinalu bo boljši iz večernega četrtfinalnega dvoboja med Francijo in Portugalsko.

Cup tree provided by Sofascore

image_alt
Hiter je kot blisk! Slovencu namerili najvišjo hitrost na tem prvenstvu med vsemi igralci