KONFERENČNA LIGA

Petarda Celja za zgodovinsko evropsko zmago

Nogometaši Celja proti Istanbulu Basaksehirju do visoke zmage in prvega slavja v konferenčni ligi.
Fotografija: Celje - Vitoria, Celje, 27. 7. 2023 FOTO: Voranc Vogel
Celje - Vitoria, Celje, 27. 7. 2023 FOTO: Voranc Vogel

Nogometaši Celja so v 2. krogu konferenčne lige na domači zelenici premagali turški Istanbul Basaksehir s 5:1 (3:0). V prvem krogu so varovanci Alberta Riere izgubili, s 3:1 je bila na Portugalskem boljša Vitoria iz Guimaraesa.

V prvem polčasu današnjega dvoboja so zadeli Tamar Svetlin (5. minuta), Ivan Brnić (30.) in Svit Sešlar (34.), v drugem pa se je dvakrat med strelce vpisal še Armandas Kučys (51., 77.). Vmes je za turško zasedbo znižal Dimitrios Pelkas (75.).

Celjani imajo po dveh tekmah ligaškega dela konferenčne lige tri točke. Čakajo jih še štirje dvoboji, najprej bodo v 3. krogu 7. novembra gostovali pri Betisu.

Nato bodo 28. novembra gostili Jagiellonio slovenskega nogometaša Dušana Stojinovića, v 5. krogu bodo 12. decembra gostovali pri Pafosu na Cipru, v zadnjem krogu ligaškega dela pa bodo 19. decembra doma igrali še proti valižanskim The New Saints.