Real praktično že polfinalist, Bayern s prednostjo iz Seville

V sredo bosta na sporedu še tekmi Barcelona – Roma in Liverpool – Manchester City.
Fotografija: Liga prvakov. FOTO: Reuters
Liga prvakov. FOTO: Reuters

TORINO, SEVILLA – Nogometaši v ligi prvakov so odigrali prvi četrtfinalni tekmi. Branilec naslova Real Madrid je v Torinu premagal Juventus s 3 : 0, Bayern pa je prav tako v gosteh z 2 : 1 ugnal Sevillo.

V Torinu so Madridčani povedli že v tretji minuti z zadetkom Cristiana Ronalda. V 64. minuti je Ronaldo s škarjicami zadel za vodstvo z 2 : 0 (to je bil že njegov 14. gol na devetih tekmah lige prvakov v tej sezoni). Juventus se je znašel v še večjih težavah v 66. minuti, ko je Dybala dobil rdeči karton zaradi prekrška nad Danijem Carvajalom. V 72. minuti so številčno prednost realovci izkoristili, po podaji Ronalda je iz bližine zadel Marcelo.

Na drugi tekmi večera je Sevilla povedla v 32. minuti, ko je Pablo Sarabia zadel po podaji Sergia Escudera. Bavarci so izenačili pet minut pozneje, ko je avtogol zabil Jesus Navas. Bayern je zasluženo povedel v 68. minuti, ko je zadel Thiago Alcantara s strelom z glavo po podaji Francka Riberyja.