DIRKA

Roglič za las ostal brez zmage na prvi etapi po Baskiji

Fotografija: Primož Roglič. FOTO: Jure Eržen, Delo
Primož Roglič. FOTO: Jure Eržen, Delo

ZARAUTZ – Slovenski kolesar Primož Roglič (LottoNl-Jumbo) je na dirki po Baskiji na uvodni etapi v okolici Zarautza (izg. 'Saravs'), dolgi 161 kilometrov, osvojil drugo mesto. V ciljnem sprintu ga je ugnal le Francoz Julian Alaphilippe (Quick Step). Dirka po Baskiji je zelo razgibana (na sporedu je še posamični kronometer), kar bi Primožu moralo ustrezati. Slovenec in Francoz sta danes narekovala ritem v zadnjem delu zelo zahtevne prve etape, ki je imela pet kategoriziranih vzponov. Roglič je bil še 200 metrov pred ciljem v vodstvu, toda zadnjega napada Francoza ni mogel odbiti in se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Pred odločilnim dejanjem današnje etape je prav Roglič vodil svojo ekipo LottoNl-Jumbo, da je glavnina ujela skupino štirih ubežnikov, ta je imela že poldrugo minuto prednosti, toda klonili so na predzadnjem vzponu 26 kilometrov pred ciljem.

Tretji je bil domačin Pello Bilbao (Astana), ki pa je zaostal že 23 sekund. Skupno za današnjim etapnim zmagovalcem Roglič zaostaja štiri sekunde, Bilbao pa 32. Prvo priložnost, da Roglič obleče majico vodilnega, bo imel že v torek v etapi med Zarautzom in Bermeom, ko so na sporedu štirje vzponi, po zadnjem druge kategorije je le še spust do cilja.