ZDAJ V BOJ ZA BRON

Hrabra slovenska reprezentanca po veliki drami ostala brez finala

Danska reprezentanca je zmagala z 31:30. V finalu se bodo Danci pomerili z Nemci, v tekmi za tretje mesto pa Slovenci s Španci.
Fotografija: Žalost po koncu tekme, a naši fantje so lahko ponosni. FOTO: Thomas Coex Afp
Žalost po koncu tekme, a naši fantje so lahko ponosni. FOTO: Thomas Coex Afp

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na drugi polfinalni tekmi olimpijskih iger izgubila proti Danski s 30:31 (10:15) in se bo v nedeljo v Lillu za končno tretje mesto pomerila s Španijo. Tekma za bronasto kolajno bo ob 9. uri, finalna med Nemčijo in Dansko pa ob 13.30.

Izbranci slovenskega selektorja Uroša Zormana so na stadionu Pierre Mauroy v Lillu v končnici tekme skorajda nadoknadili šest golov primanjkljaja in močno zagrozili danskim rokometnim silakom. Do velikega preobrata so jih ločile malenkosti, morda tudi sporne sodniške odločitve češkega sodniškega para Vaclav Horaček-Jiri Novotny, ki po zadnjem prodoru Aleksa Vlaha nista dosodila sedemmetrovke.

V slovenski izbrani vrsti sta bila na današnjem dvoboju najbolj učinkovita Dean Bombač in Aleks Vlah, ki sta dosegla po sedem golov, medtem ko je vratar Klemen Ferlin zbral 11 obramb.

Slovenija je pokazala zelo borbeno igro. FOTO: Bernadett Szabo Reuters

S Španci že igrali

Španci in Slovenci so se na letošnjih igrah že pomerili, na uvodni tekmi skupinskega dela v Parizu - tudi ta je bila na sporedu ob 9. uri - so slovenski rokometaši izgubili z 22:25.

Že pred tekmo je znano, da bo Slovenija v Franciji dosegla svojo najboljšo uvrstitev na olimpijskih igrah. Na premiernem nastopu v Sydneyju 2000 je bila osma, v Atenah 2004 je zasedla 11., v Rio de Janeiru 2016 pa šesto mesto.

Spremljali smo v živo:

60' V zadnjih sekundah tekme sodnik naši reprezentanci ni želel dati sedemmetrovke, temveč ji je dal le devetmetrovko, iz katere Mačkovšek ni zadel in Danska je zmagala z 31:30.

60' Janc zadel za 31:30!

56' Mačkovšek znižal na 30:28!

55' Naši z napadom za -2, a ga je z minuto odmora prekinil Uroš Zorman.

53' Bombač iz sedemmetrovke ponovno znižal na tri gole razlike (30:27).

51' Vlah ohranja upanje, zadetek za 29:26.

50' Mollgaard zaradi prekrška nad Vlahom izključen, iz sedemmetrovke je zadel Dolenec za 28:25.

49' Gaber zaradi pregrobe igre izključen, Hansen pa je zadel iz sedmih metrov za 28:24.

48' Novak znižal na 26:23, a je v nasprotnem napadu Ladin povišal na 27:23.

46' Mačkovšek ujel žogo v skoku in zadel za 26:22.

44' Landin povišal vodstvo na šest (25:19).

42' Gidsel povišal vodstvo na 22:17, Gaber pa je bil v tej akciji izključen.

40' Danci ušli nazaj na pet golov prednosti (21:16).

39' Horžen približal Slovenijo na tri gole zaostanka (19:16).

35' Janc iz lepega protinapada zadel za 18:14.

34' Bombač znižal na 18:13, Danci pred tem dvakrat uspešni.

31' Danci so povišali prednost na 16:10, a so naši hitro znižali na 16:11.

Konec 1. polčasa

30' Tik pred koncem prvega polčasa je Kirkelokke zadel za najvišjo prednost na tekmi (15:10).

29' Naša reprezentanca se ne more približati Dancem. Ti so zahvaljujoč Jorgensenu povedli s 14:10.

26' Vlah zadel svoj prvi gol iz igre za 11:8.

25' Landin s krila povišal na 11:7.

24' Danci v manjšem naletu. Lauge z neubranljivim strelom povišal na 10:7.

23' Bombač znižal na 8:7, a je Gidsel hitro povišal na 9:7.

21' Naša reprezentanca je imela možnost izenačiti, a je napad zapravila. S protinapadom je na 8:6 povišal Gidsel.

17' Pytlich s strani premagal našega vratarja za 7:5.

15' Bombač je z bombo poskrbel, da je Slovenija zaostajala le še za en gol (5:4).

14' Lesjak ubranil Hansnu sedemmetrovko.

12' Danci z manj težavami v napadu kot Slovenci. Lauge je povedel Dansko v vodstvo s 5:2.

8' Naša reprezentanca je svoj prvi gol dosegla v 8. minuti. Iz sedemmetrovke je za 3:1 zadel Vlah.

4' Po nekaj zapravljenih priložnostih na obeh straneh je prvi gol dosegla Danska.