EURO 2024

Španija je prvi finalist Eura, Yamal postavil nov rekord (FOTO)

Španci dosegli polfinalno zmago nad Francijo z 2:1.
Fotografija: FOTO: Annegret Hilse Reuters

Nogometaši Španije so prvi finalisti letošnjega evropskega prvenstva v Nemčiji. V prvem polfinalu so v Münchnu Španci z 2:1 (2:1) premagali Francijo. V drugem polfinalu se bosta v sredo v Dortmundu ob 21. uri pomerili Nizozemska in Anglija.

Za Francijo je zadel Randal Kolo Mouani v deveti minuti, za Španijo sta preobrat zrežirala Lamine Yamal v 21. in Dani Olmo v 25. minuti.

Yamal je postavil tudi nov rekord EP, saj je s 16 leti in 362 dnevi postal najmlajši strelec na EP v zgodovini.

Tekma na Bavarskem je imela tudi nekaj slovenskega pridiha, saj je sodila slovenska ekipa z glavnim sodnikom Slavkom Vinčićem.

image_alt
Znani so najhitrejši igralci na Euru, tretji je Slovenec

Na tem turnirju je Francija v osmini finala z 1:0 premagala Belgijo, v četrtfinalu pa po enajstmetrovkah Portugalsko. Španija je v izločilnih bojih najprej s 4:1 odpravila Gruzijo, nato pa še po podaljšku z 2:1 gostiteljico Nemčijo.