Sporna odločitev na škodo Slovenije, v nedeljo za bron: O tem očitno odločajo pametnejši od nas

Danska po drami v finalu olimpijskih iger.
Fotografija: (FOTO: Sameer Al-doumy Afp
(FOTO: Sameer Al-doumy Afp

V finalu olimpijskega rokometnega turnirja se bosta pomerili Danska in Nemčija. Danci so v polfinalu premagali Slovenijo z 31:30, Nemci pa Španijo s 25:24. Danska je vodila od prve do zadnje minute, v nekaterih trenutkih tudi za šest golov, a je Slovenija počasi zniževala zaostanek in se minuto pred koncem približala na 30 proti 31.

image_alt
Hrabra slovenska reprezentanca po veliki drami ostala brez finala

V naslednjem napadu so Danci dobili sedemmetrovko, ki jo danski zvezdnik Mikael Hansen ni realiziral, Slovenija pa je dobila 15 sekund za podaljšek. Aleks Vlah je bil ustavljen s prekrškom, Slovenci so zahtevali sedemmetrovko, a so sodniki dosodili devetmetrovko, iz katere ob izteku časa ni zadel Borut Mačkovšek.

Dansko so do zmage popeljali Magnus Landin Jacobsen s šestimi ter Lukas Jorgensen in Mikkel Hansen s po petimi goli, pri Slovencih pa sta bila najučinkovitejša Aleksa Vlah in Dean Bombač s po sedmimi zadetki. Danska je olimpijsko zlato doslej osvojila le enkrat, leta 2016 v Riu de Janeiru, medtem ko je bila v Tokiu druga.