KOLESARSTVO

Velika nagrada Quebeca: Matthews še tretjič zmagal, Pogačar sedmi

Slovenski as se je danes po 54 dneh vrnil v tekmovalni pogon po zmagoslavju na dirki po Franciji.
Fotografija: Michael Matthews. FOTO: Stephane Mahe Reuters
Michael Matthews. FOTO: Stephane Mahe Reuters

Avstralski kolesar Michael Matthews (Jayco AlUla) je zmagovalec velike nagrade Quebeca. Na 201,6 km dolgi trasi po kanadskih cestah je bil v ciljnem sprintu boljši od Eritrejca Biniama Girmaya (Intermarche-Wanty). Od Slovencev je najvišje končal Tadej Pogačar, ki je ciljno črto prečkal na sedmem mestu. Slovenski as, ki se je danes po 54 dneh vrnil v tekmovalni pogon po zmagoslavju na dirki po Franciji, je bil v zadnjih kilometrih vseskozi zraven v ospredju, na koncu pa v ciljnem sprintu zmagovalec letošnjega Toura in Gira ni več poskušal na polno in tudi ni imel pravih možnosti.

image_alt
Slovenski selektor ne skriva visokih ciljev: Medalja na cestni dirki in na kronometru

Na tretjem mestu je končal Francoz Rudy Molard (Groupama-FDJ), na četrtem Belgijec Tiesj Benoot (Visma-Lease a Bike), na petem pa njegov moštveni kolega Per Strand Hagenes iz Norveške.