GENIJ NA DELU

Je to najlepši gol na euro 2024? Take mojstrovine se ne vidi vsak dan (VIDEO)

Gol, o katerem vsi govorijo, je zadel komaj 16-letni Lamine Yamal. »Videli smo genija na delu«.
Fotografija: Lamine Yamal. FOTO: Miguel Medina Afp
Lamine Yamal. FOTO: Miguel Medina Afp

Španski mediji po polfinalni zmagi na evropskem prvenstvu slavijo domačo reprezentanco, ki je po zaostanku z 0:1 v zgolj štirih minutah prvega polčasa preobrnila izid ter z 2:1 premagala Francijo za šesto zaporedno zmago na tem prvenstvu.

V ospredju po izjemnem zadetku je mladi Lamine Yamal, ki ga je izpostavil tudi selektor Luis de la Fuente.

»Videli smo genija na delu,« je občutke o najkoristnejšem igralcu tekme strnil de la Fuente.

»Vsekakor gre za igralca, za katerega moramo poskrbeti. Moramo poskrbeti, da bo še naprej rasel, da bo ostal skromen, lahko pa rečem, da je pri teh letih veliko bolj zrel in ima boljši odnos, kot nekateri izkušenejši igralci. Lahko smo srečni, da je Španec in da nas bo delal veselega še mnoga leta.«

Zadetek si oglejte na tej povezavi.

Yamal je ob sprejemu nagrade za najkoristnejšega igralca opisal zadetek

»Zaostajali smo, ko je prišla žoga do mene. Nisem preveč razmišljal, streljal sem proti golu in žoga je našla pot v gol.« Kot je dodal, je bila zmaga Španije najpomembnejša zanj. »Zdaj bom lahko svoj rojstni dan proslavil z ekipo tu v Nemčiji.«

Da je Yamal s tem razveselil celotno Španijo, pišejo španski mediji. »Lamine je Španijo naredil veselo,« je zapisal španski športni dnevnik As.

»Izjemen zadetek igralca Barcelone je začel preobrat, ki ga je potrdil Dani Olmo s še eno izjemno akcijo. La Rojo zdaj v finalu EP čaka Nizozemska ali Anglija.«